Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня, світ відзначатиме Всесвітній день книги та авторського права - дата святкування увійшла у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995-му році. Його відзначають у 190 країнах світу. Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення в читанні.  Юнеско обрали цю дату з огляду на її  символічність  для світової  літератури,адже саме цього дня померли Сервантес, Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський, народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник. На батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.  Книга - це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, а й торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства.

22:46 23.04.2024

День Землі

22 квітня Міжнародний День Землі.

13:34 22.04.2024

День навколишнього середовища

В Україні у третю суботу квітня відзначають День навколишнього середовища. Його започаткували у 1998 році згідно з Указом Президента України « Про День довкілля». Зазвичай в цей день громадські організації проводять заходи , спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища. День довкілля покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити критичної межі. Кожен може зробити свій внесок в збереження природи та покращення екологічної ситуації на нашій планеті.

16:10 19.04.2024

День космонавтики

12 квітня щорічно відзначають День космонавтики . Саме цього дня у 1961 році відбувся перший політ людини в космос. Український академік з Житомира Сергій Корольов очолював запуск ракети, а також першого штучного супутника Землі. Леонід Костянтинович Каденюк – український льотчик випробовувач І - го класу, генерал –майор авіації, перший космонавт незалежної України. Політ у космос здійснив у листопаді 1997 року на космічному кораблі NASA Колумбія. Сигналом для підйому екіпажу він обрав державний гімн України.  Разом із американськими астронавтами він пробув в космосі майже 16 днів і успішно повернувся додому.

13:03 12.04.2024

Тиждень поезії «Ріки незмінно течуть додому»

З 16 до 24 березня 2024 року «Український інститут книги» проводить Всеукраїнську   інформаційно -просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». «Ріки незмінно течуть додому» під таким гаслом цьогоріч проходить тиждень читання. Тема тижня – «Дім». Дім – це рідний поріг, калина біля криниці, безкрає синє небо, яскраве сонечко, густі трави та квіти. Дім – це Україна.   Учні та вчителі  Катеринопільського ліцею №2  доєдналися  до цієї акції. Розпочався  тиждень з флешмобу  «День родинного читання», мета якого  - об’єднати родину навколо книги, а також  познайомилися з  виставкою книг-ювілярів. За тим ліцеїсти згуртувалися навколо поетичної  творчості   ювілярки,  Ліни Костенко, «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом». Поезія  «залізної леді» викликала шквал емоцій. Її вірші  про красу природи, мелодійність  рідної мови,   пронизані  біллю та водночас  гордістю за українських воїнів.  Темою сьогоднішнього дня є «Поети  рідного краю».  Діяла книжкова виставка. Учні  читали  та створювали  ілюстрації до віршів «Малюємо вірші про дім». Поезія має силу. Поезія - сповідь душі.

14:17 20.03.2024

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!

У бібліотеку  Катеринопільського ліцею №2 завітали  учні 3 класу. Ця зустріч була приурочена 210-ій річниці  від Дня народження Великого Кобзаря. Третьокласники  переглянули презентацію, ознайомились з життєвим та творчим шляхом поета,  дізнались цікаві факти  про Т.Г.Шевченка. Учні зворушливо  декламували  вірші.                                         Діти мандрували сторінками  «Кобзаря»,  із  захопленням та гордістю сприймали кожне слово.

10:06 06.03.2024

Мова – духовний скарб нації!

Міжнародний день рідної мови, який був започаткований 2000 році, щорічно відзначають 21 лютого. Для українців День рідної мови – це спосіб висловити подяку всім творцям нашої історії. Українська мова стала для нас оберегом , символом єдності, неповторності. Саме тому до бібліотеки ліцею №2 завітали учні 1 класу. Читачі прослухали легенду про створення рідної мови, відповідали на питання вікторини та добирали слова –асоціації до рідної української мови. Зустріч була цікавою, теплою та незабутньою.

14:05 22.02.2024